طول مطالعه: 4 دقیقه

علیرغم شایعهها مبنی بر افزایش قیمت 100 دلاری مدلهای آیفون 14 پرو، اپل تصمیم گرفت آیفون 14 پرو مکس را در همان قیمت اولیه 1099 دلار نگه دارد. اگر قیمت چهار رقمی 14 پرو مکس زیاد به نظر میرسد، اپل آیفون 14 پرو را با قیمت 999 دلار به فروش میرساند؛ البته پس از اضافه شدن مالیات و هزینهها، همچنان قیمت آن بیش از 1000 دلار خواهد شد. عرضه این گوشی در تاریخ 25 شهریور آغاز میشود و پس از آن باید منتظر قیمت این دستگاه در ایران باشیم.

ولادیمیر پوتین بیماری آیفون 14 پرو مکس برای نسخه پایه 128 گیگابایتی با قیمت 1099 دلاری به فروش میرسد. علیرغم شایعه شارژر 30 واتی در اوایل سال جاری، آیفون 14 پرو مکس هنوز از سرعت شارژ 20 وات استفاده میکند و مانند نسل قبلی، اپل ادعا میکند که این گوشی در مدت 30 دقیقه میتواند تا 50 درصد شارژ شود. خانواده آیفون 13 با به بازار عرضه شد و آیفون 13 پرو مکس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

حال که این گوشی معرفی شده، در مقاله پیش رو به مقایسه آیفون 13 پرو مکس با آیفون 14 پرو مکس پرداختهایم تا ببینیم کدام یک ارزش خرید بیشتری دارد و آیا میتوان جدیدترین پرچمدار آیفون را بهتر از نسل قبلی آن دانست یا خیر. با در نظر گرفتن همه این تغییرات، به نظر میرسد که آیفون 14 پرو مکس تجربه دوربین بهتری نسبت به آیفون 13 پرو مکس ارائه میدهد و چنین نتیجهای جالب است؛ چون در حال حاضر آیفون 13 پرو مکس یکی از بهترین دوربینهای موبایل را دارد و آیفون 14 پرو مکس حتی این مجموعه دوربین را از گذشته نیز بهتر میکند.

این گوشی جدیدترین پرچمدار سری آیفون 14 است و بهروزرسانیهای قابل توجهی نسبت به آیفون 13 پرو مکس تجربه کرده است و میتوان آیفون 14 پرو مکس را رقیبی جدی برای بهترین گوشیهای موبایل موجود در بازار دانست. در طرف دیگر، آیفون 14 پرو مکس با 16 وارد بازار خواهد شد. با این حال هنوز مشخص نیست که این گوشی در بازار ایران با چه قیمتی به فروش میرسد.

قرعه کشی خودرو 9 خرداد این گوشی در حال حاضر از 15.6 استفاده میکند و در آینده نزدیک نیز 16 را دریافت خواهد کرد. آیفون 14 پرو مکس در فیلمبرداری نیز بهتر از نسل قبلی خود عمل میکند؛ چون حالا میتواند در حالت سینمایی با حداکثر سرعت 30 فریم بر ثانیه در 4فیلمبرداری کند؛ در حالی که مدل قبلی فقط میتواند حالت سینمایی را در 1080مدیریت کند. با این حال، با توجه به بهبودهای احتمالی راندمان در چیپست و صفحه نمایش 1 تا 120 هرتز گوشی، آیفون 14 پرو مکس میتواند مانند نسل قبلی در بخش باتری عمل کند.

جام جهانی کشتی 2022 طبق ادعای اپل، آیفون 14 پرو مکس میتواند با باتری کامل تا 29 ساعت پخش ویدئو داشته باشد که یک ساعت بیشتر از زمان وعده داده شده برای آیفون 13 پرو مکس است. آیفون 14 پرو مکس از تراشه قدرت میگیرد. در جلوی آیفون 14 پرو مکس همان صفحه نمایش 6.7 اینچی اولد نسل قبلی دیده میشود؛ اما این بار این پنل روشنتر طراحی شده تا صفحه قفل را بهتر نشان دهد که در 16 بیشتر از قبل قابل تنظیم است. ​​  !

آیفون 13 پرو مکس گوشی هوشمندی تقریبا عالی است که برای هر گوشی که بعد از آن عرضه میشود (از جمله آیفون 14 پرو مکس) کار را سخت میکند. همین امر باعث شد تا آیفون 13 پرو مکس به یکی از بهترین گوشیها در عمر باتری برسد. با اینکه آیفون 14 پرو مکس عملا همان آرایه دوربین پشتی نسل قبلی را با خود به همراه دارد و از لنزهای عریض، اولتراواید و تلهفوتو استفاده میکند؛ اما تغییر بزرگی در دوربینهای این گوشی رخ داده است. ​.

حالا که اپل نسخه جدید گوشی پرچمدار خود را معرفی کرده باید منتظر ماند و دید که آیا آیفون 14 پرو مکس میتواند مثل نسل قبلی عملکردی بالا از خود داشته باشد یا خیر. اپل این بریدگی را جزیره داینامیک () نام گذاشته و طوری طراحی شده تا این بریدگی در صفحه نمایش متحرک باشد و مواردی مانند اعلانها و نشانگرهای وضعیت آن را احاطه کنند یا از آن خارج شوند. این تراشه جدید دارای با 6 هسته است و دو هسته کممصرف و 4 هسته پرقدرت دارد؛ همچنین از با 5 هسته و موتور عصبی 16 هستهای بهره میبرد.

قرعه کشی ایران خودرو Pdf به نظر میرسد که اپل باتری آیفون 14 پرو مکس را زیاد تغییر نداده است. اپل در سری آیفون 13 اندازه باتری را افزایش داد و آیفون 13 پرو مکس باتری به باتری 4352 میلیآمپر ساعتی مجهز شد. آیفون 14 پرو مکس در جریان رویداد اپل در تاریخ 16 شهریور معرفی شد. رنگهای گرافیتی، نقرهای و طلایی آیفون 13 پرو مکس همچنان در مدل جدید نیز موجود هستند و رنگ بنفش تیره نیز در دسترس است اما متاسفانه به نظر میرسد اپل گزینههای رنگی آبی و سبز ارائه شده در سال گذشته را کنار گذاشته است.

ولادیمیر پوتین

حالا مدیریت انرژی به فاکتور مهمی تبدیل میشود؛ چون 14 پرو مکس صفحه نمایش همیشه روشن دارد و برای مدیریت هوشمندانه صفحه نمایش و نرخ نوسازی 1 تا 120 هرتز نیز برای صرفهجویی در مصرف باتری طراحی شدهاند. این اتفاق به صفحه نمایش همیشه روشن جدی کمک میکند تا مصرف باتری را کاهش دهد و شبیه به ویژگی مشابه ارائه شده در گلکسی اولترا باشد. در نگاه اول، آیفون 14 پرو مکس شبیه نسخه قبلی با لبههای مسط در اطراف صفحه نمایشی 6.7 اینچی که بیشتر پنل جلویی را در بر گرفته به نظر میرسد.

آخرین بروزرسانی در: