طول مطالعه: 4 دقیقه

حاشیههای اطراف نمایشگر باریکتر شدهاند تا نسبت ابعاد تصویر به بدنه بیشتر شود. اپل از مودم داخلی فایوجی کوالکام در این محصولات استفاده کرده است تا نقطه پایانی بر شایعه استفاده از مودم ساخت خود اپل باشد. پس از سالهای سال، سرانجام اپل سنسور دوربین ۱۲ مگاپیکسلی معروف خودش را از روی این دو گوشی کنار گذاشته و یک سنسور دوربین ۴۸ مگاپیکسلی جدید را جایگزین آنها کرده است.

آیفون 14 پرو مکس قیمت ظرفیت باتری در مدل پرو ۳،۲۰۰ میلیآمپر ساعت است، در حالی که مدل پرو مکس به خاطر جثه بزرگتر خودش بدیهی است که از یک باتری بزرگتر ۴،۳۵۲ میلیآمپر ساعتی نیرو بگیرد. به طور مثال ناچ عریض بالای صفحه نمایش که از زمان عرضه آیفون بدون تغییر مانده بود، در این نسل جای خودش را به بریدگی دکمهای داده است. بزرگترین تغییر در آیفونهای سری پرو اپل، مربوط به بخش دوربین آنها است. این گوشیها همچنین فناوری نمایشگر همیشه روشن را برای نخستین بار به آیفونهای اپل میآورند.

همچنین دومین نسل لرزشگیر اپتیکال تصویر سنسور شیفت اپل آن را همراهی میکند تا تصاویری شفاف و بدون لرزش را ثبت کنید. گوشیهای سری آیفون ۱۴ پرو از وسط تا نمیشوند یا هیچ چیز عجیب و غریب دیگری ندارند که این میتواند بسیاری را ناامید کند؛ اما فرمول برنده قبلی را دنبال میکنند و بسیاری از بخشها در این نسل ارتقا پیدا کرده است. این دو گوشی به یک نمایشگر روان ۱۲۰ هرتزی مجهز هستند، سریعترین چیپست موبایل سال ۲۰۲۲ را ارائه میکنند، دوربینهای ارتقا یافته و یک طراحی متفاوت نمایشگر را در بر میگیرند.

این دوربین امکان فیلمبرداری 8را ممکن کرده و رزولوشن فیلمبرداری با حالت ویژه سینمایی () را به 4ارتقا داده است تا کاربران با آن بتوانند محتوای جذابتری بسازند. به طور مثال ویجتهای مختلف اپل در این بخش به نمایش درمیآیند تا فضایی از صفحه به جز قسمت بالایی آن اشغال نشود. اما اپل یک حالت جدید به نام را نیز معرفی کرده که میتواند عکسهایی با رزولوشن کامل ۴۸ مگاپیکسلی بگیرد.

این باتریها از شارژ بیسیم و شارژ بیسیم نیز پشتیبانی میکنند و همینطور با شارژ سریع سیمی ۲۵ وات شارژ میشوند. گوشیهای آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس هم مثل سری معمولی این گوشیها از تماس ماهوارهای پشتیبانی میکنند. این گوشیها با رنگبندی سبز، بنفش، آبی، نقرهای و گرافیتی عرضه خواهند شد. اما یک سنسور دوربین ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض با زاویه ۱۲۳ درجهای و یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی تله فوتو با زوم اپتیکال ۳ برابری نیز آن را همراهی میکنند.

دوز چهارم واکسن کرونا یک پردازشگر عصبی ۱۶ هستهای نیز این تراشه را همراهی میکنند. گوشیهای سری آیفون 14 پرو اپل با لبههای مسطح و دوربین سهگانه پشتی، طراحی مشابهی با مدلهای دو سال قبلی را ارائه میکنند. اپل ناچ بالای نمایشگر این گوشیها را حذف کرده و جای آن را به یک حفره دکمهای داده که ظاهر جدیدی به آیفون اپل بخشیده است. در ادامه شما را بیشتر با این گوشیها آشنا خواهیم کرد.

آیفون 14 پلاس اپل از گوشیهای توانمند آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس - 14 & با دوربین ۴۸ مگاپیکسلی جدید و یک نمایشگر پانچ هول رونمایی کرد. چیپست جدید اپل از یک پردازنده ۶ هستهای برخوردار است که ۲ هسته عملکرد بالای آن، ۲۰ درصد مصرف برق کمتری دارد و ۴ هسته کارآمد آن هم یک سوم توان دیگر چیپهای رقیب برق مصرف میکند. اپل با این کار فضای کمتری از نمایشگر را برای گنجاندن دوربین سلفی و سنسور تشخیص چهره فیس آیدی اشغال کرده است.

اپل از این بریدگی جدید استفادههای بسیار زیادی خواهد کرد. به لطف این ویژگی جذاب، کاربران میتوانند بدون نیاز به روشن کردن نمایشگر بتوانند به اطلاعات مفیدی مثل نوتیفیکیشنها و ساعت دسترسی پیدا کنند که کمک شایانی به عمر باتری گوشی خواهد کرد. به لطف این ویژگی، کاربران میتوانند در مواقع اضطراری پیام یا تماس ماهوارهای بگیرند و موقعیت خودشان را گزارش داده و درخواست کمک کنند. حافظه داخلی این گوشیها نیز ۲۵۶/۵۱۲ گیگ یا ۱ ترابایتی خواهد بود. اپل همچنان از یک شیشه بسیار مستحکم روی قاب پشتی و فریم فولاد ضد زنگ در این گوشیها استفاده میکند. .

در قلب تپنده هر دو گوشی چیپست خود اپل حضور دارد که یک رم ۶ گیگابایتی آن را همراهی میکند. اپل از یک نمایشگر ۶.۱ اینچی با رزولوشن ۲۵۳۲ در ۱۱۷۰ با نرخ رفرش متغیر ۱ تا ۱۲۰ هرتز و اوج روشنایی چشمگیر ۲۰۰۰ نیت روی مدل پرو استفاده کرده است. عملکرد سخت افزاری گوشیهای خانواده آیفون ۱۴ پرو سریعتر و بهتر از نسل گذشته شده تا لقب «قدرتمندترین گوشی سال ۲۰۲۲» را از آن خود کنند.

ولادیمیر پوتین کیست ابعاد نسخه پرو این خانواده ۱۴۶.۷ در ۷۱.۵ در ۷.۶۵ میلیمتر و وزن آن ۲۱۵ است، در حالی که نسخه پرو مکس با ابعاد ۱۶۰.۷۰ در ۷۷.۵۸ در ۷.۸۵ میلیمتری و وزن ۲۵۵ گرمی همراه است. ارز های دیجیتال بسیار زیادی در بازار کریپتوکارنسی وجود دارد که هر یک از آن ها از نظر قیمتی با یکدیگر تفاوت دارند. دو گوشی معمولی آیفون ۱۴ چیز خاصی برای ارائه نداشتند؛ به جز ابعاد بزرگ آیفون ۱۴ مکس که جایگزین آیفون مینی شده و ابعادی هم اندازه با آیفون ۱۴ پرو مکس دارد.

آخرین بروزرسانی در: