طول مطالعه: 4 دقیقه

در نگاه اول، آیفون ۱۴ پرو مکس با لبههای مسطح اطراف و یک نمایشگر ۶.۷ اینچی که حاشیههای بسیار باریکی دارد شبیه مدل قبلی خود است. آیفون 14 پرو مکس همان نمایشگر ۶.۷ اینچی قبلی خود را حفظ میکند، اما این بار با یک نمایشگر همیشه روشن طراحی شده است که برای نشان دادن صفحه قفل شما ساخته شده است، که در 16 بیشتر از همیشه قابل تنظیم است. ​!

علت تورم جهانی پردازنده جدید دارای یک 6 هسته ای با ۲ هسته عملکرد و ۴ هسته کارآمد، و همچنین یک 5 هستهای و یک موتور عصبی ۱۶ هستهای است. مقایسه در مقابل نشان میدهد که جهش بزرگی نخواهد بود، اگرچه اپل ادعا میکند که بایونیک ۲۰ درصد انرژی کمتری نسبت به بایونیک مصرف میکند و دارای یک با ۵۰ درصد پهنای باند حافظه بیشتر نسبت به نسل قبلی خود است.

تورم جهانی 2022
با این حال، با توجه به بهبودهای احتمالی بهرهوری انرژی در چیپست و نمایشگر ۱-۱۲۰ هرتزی گوشی، آیفون ۱۴ پرو مکس بهتر از نسل قبلی خود خواهد بود. اکنون مدیریت انرژی کلیدی است زیرا آیفون ۱۴ پرو مکس با نمایشگر همیشه روشن عرضه میشود و برای مدیریت هوشمندانه نمایشگر و نرخ تجدید ۱ تا ۱۲۰ هرتز آن برای صرفه جویی در مصرف برق طراحی شده است. البته هنوز برای نظر نهایی کمی زود است و باید تا عرضه آن و استفاده کاربران منتظر ماند.

البته اگر به دنبال مدل ارزانتر از این سری جدید آیفون هستید، اپل آیفون ۱۴ پرو را با قیمت ۹۹۹ دلار عرضه میکند که مشخصات مشابهی با ۱۴ پرو مکس دارد. به زبان ساده، این مشخصات نشان میدهد که باید انتظار داشته باشید که آیفون ۱۴ پرو مکس سریعتر و قدرتمندتر از آیفون ۱۳ پرو مکس باشد، اما نه با اختلاف زیاد. به نظر میرسد که اپل باتری آیفون ۱۴ پرو مکس را زیاد تغییر نداده است، در عوض فقط کمی امتیاز میزان میلیآمپر ساعت را افزایش داده است.

مهمترین تفاوت در طراحی آن شاید در نگاه نخست چندادن چشمگیر نباشد اما یک ویژگی بسیار مهم در طراحی آیفون تغییر کرده است و آن یک بریدگی قرص شکل جدید در مرکز بالای نمایشگر است که آرایه دوربین گوشی را در خود جای داده و جایگزین بریدگی کوچکتر گوشیهای سال گذشته شده است. اپل این بریدگی مستطیلی را جزیره پویا نامگذاری کرده است، و به گونهای طراحی شده است که اطراف آن را متحرک کند تا مواردی مانند اعلانها و نشانگرهای وضعیت ظاهر شوند که اطراف آن را احاطه کرده یا از آن خارج میشوند.

به زودی مشخص خواهد شد که آیا گوشی آینده اپل با چالش برتر مدل سال گذشته مواجه است یا خیر، اما در حال حاضر از ورود یک نمایشگر همیشه روشن ۱-۱۲۰ هرتز و یک بریدگی دوربین عریضتر که به شکل بهتری با آن ادغام شده است روبهرو هستیم. متاسفانه، به نظر میرسد اپل گزینههای رنگ آبی و سبز ارائه شده در مدل سال گذشته را کنار گذاشته است. آیفون ۱۴ پرو مکس دارای یک دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی در جلو است که به سالهای حضور سنسورهای ۱۲ مگاپیکسلی در گوشیهای اپل پایان میدهد.

اتریوم ارز دیجیتال
چیپست جدید همچنین بر اساس یک فرآیند ۴ نانومتری در مقابل فرآیند ۵ نانومتری نسل قبلی خود ساخته شده است. آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس همچنین به یک حالت اکشن جدید به ضبط ویدیوهای اکشن و پر سرعت دسترسی دارند. هر دو آیفون با شارژر ۲۰ واتی شارژ میشوند، در حالی که دستگاههای اندرویدی رقیب به شارژ سریعتری مجهز هستند. سرانجام آیفون ۱۴ پرو مکس در جریان رویداد اپل در ۷ سپتامبر رونمایی شد و اپل تمامی معیارهای لازم جهت یک مقایسه جامع و درست با آیفون ۱۳ پرو مکس را در اختیار گذاشت.

آیفون ۱۴ پرو مکس، مدل برتر از سری آیفون ۱۴ است و ارتقاءهای قابل توجهی را نسبت به آیفون ۱۳ پرو مکس ارائه میدهد که ۱۴ پرو مکس را به یک رقیب قوی برای بهترین تلفنی که میتوانید در حال حاضر بخرید تبدیل میکند. اگر تمام این تغییرات را باهم جمع کنیم، به نظر میرسد که آیفون ۱۴ پرو مکس تجربه دوربین بهتری را نسبت به آیفون ۱۳ پرو مکس ارائه میدهد. اکنون که همه جزئیات را مستقیماً از اپل شنیدیم، در این مقاله به بررسی تفاوتهای کلیدی بین آیفون ۱۴ پرو مکس و آیفون ۱۳ پرو مکس میپردازیم.

علیرغم شایعهای که در اوایل سال جاری منتشر شد مبنی بر اینکه اپل روی شارژ ۳۰ واتی کار میکند، آیفون ۱۴ پرو مکس همچنان به یک شارژر ۲۰ واتی متکی است و مانند نسل قبلی خود اپل ادعا میکند که میتواند پس از ۳۰ دقیقه شارژ، به ۲۰ درصد ظرفیت برسد. علیرغم اینکه شایعات حاکی از افزایش ۱۰۰ دلاری قیمت مدلهای آیفون ۱۴ پرو بودند، اپل تصمیم گرفت آیفون ۱۴ پرو مکس را با همان قیمت اولیه ۱۰۹۹ دلاری خود نگه دارد.

کرونا در مازندران
اپل ادعا میکند که آیفون ۱۴ پرو مکس میتواند تا ۲۹ ساعت پخش ویدیو با باتری کامل داشته باشد که یک ساعت بیشتر از ۲۸ ساعتی است که برای آیفون ۱۳ پرو مکس وعده داده بود. با ما در مجله اعتبارکالا همراه باشید. آیفون ۱۳ پرو مکس یک گوشی هوشمند تقریبا عالی بود، اکنون که اپل از مدل جدید پرده برداری کرده است، ما مشتاق هستیم که به صورت عملی و آزمایش عملکرد خود را انجام دهیم .

آخرین بروزرسانی در: