طول مطالعه: 3 دقیقه

نسخه بدون تغییر این زنجیره به اتریوم کلاسیک () معروف شده است، و نسخه جدید، همراه با بازپرداخت حمله ، اکنون به عنوان یا فقط اتریوم شناخته میشود. نکته پیشنهادی درست قبل از حمله بود. اگر کد بدی درست کردید، باید مجازات شوید. بلاکچین باید کاملاً ثابت باشد (نتوانند تغیرش دهند). در نهایت، سوال در مقابل ، به این نتیجه میرسد که هر فرد تا چه اندازه برای ثبات (عدم توانایی تغییر) یک بلاکچین ارزش قائل است.

قرعه کشی ایران خودرو پارس Tu5

اگر پروژههای مضحکی که شما نمیخواستید در آن مشارکت داشته باشید، شروع به کار کنند، چه اتفاقی میافتد؟ چه چیزی ممکن است اشتباه پیش برود؟ قابل خرید در بیشتر صرافیهای ارزهای دیجیتال پیشرفته (به عنوان مثال و ) است و میتوان آنها را در امنترین کیف پولهای دیجیتال موجود (، و غیره) ذخیره کرد. این بدان معناست که چندین برابر ارزهای که سهام داران در ابتدا سهیم شده بودند، به هکر پرداخت میشد.

همانطور که از ارزش بازاری هر ارز میدانید، انجمن ارزهای دیجیتال اتریوم را نسخه واقعی زنجیره اتریوم میداند. کل ارزش بازاری در این شبکه به طور شگفت انگیزی 45 میلیارد دلار است. هنگام نوشتن مقاله، ارزش شبکه کاملاً معادل اتریوم کلاسیک است. هکر تقریباً موفق شد اتری که در آن زمان حدود 50 میلیون دلار ارزش داشت را بدزدد! با این حال، از آنجا که ماده 28 روزه در قرارداد هوشمند وجود داشت، هکر با 50 میلیون دلار خود تا زمان انقضا آن ماده هیچ کاری نمیتوانست انجام دهد. ​ .

اگر میخواهید صدها میلیون دلار را با کد آزمایش نشده خراب کنید، باید با عواقب آن روبرو شوید. در پایان این راهنما، شما باید درک روشنی از نحوه بوجود آمدن اتریوم کلاسیک داشته باشید و همه چیز را در مورد فورک اتریوم کلاسیک که آن را ایجاد کرده است بدانید. این باید به عنوان یک درس باارزش تلقی شود. این باعث میشود که اتریوم نسبت به بیت کوین در رتبه دوم به عنوان ارزشمندترین شبکه ارز دیجیتال قرار بگیرد.

به عنوان بخشی از برنامه نویسی ، کسانی که پشت آن بودند سنجیده عمل کردند و گزینه خروج ایجاد کردند. در همین حال، کسانی که از بازپرداخت پشتیبانی میکردند، شروع به جستجوی زنجیره جدید کردند و دو ارز در جایی که قبلا فقط یک ارز وجود داشت ایجاد شد. قیمت از حدود 20 دلار به 13 دلار کاهش یافت و بسیاری ادعا کردند این مرگ اتریوم است. این کار استخراج کنندگان را مجبور به حل بسیاری از الگوریتمهای بیهدف میکند و آنها عملاً هیچ پاداش مالی برای انجام آنها دریافت نمیکنند.

در حالی که اتریوم کلاسیک عمدتا همان رمزارز اتریوم () است، اما یک تفاوت عمده دارد - بیشتر توسعه دهندگان اصلی دیگر روی آن کار نمیکنند. بیشترین توسعه دهندگان اصلی را پشت سر خود دارد. کسانی هستند که احساس میکنند تقسیم بلاک چین اتریوم برای حفظ محرمانگی در آن کار درستی بود و کسانی هستند که احساس میکنند بلاکچین هرگز نباید متناسب با خواست توسعه دهندگان یا سرمایه گذاران تغییر کند.

این باعث ایجاد هیاهویی در میان کسانی شد که به دنبال توسعه بودند. عملکرد ظالمانه و کنترل کننده کسانی که در اتک ضرر کرده بودند به هیچ وجه قابل قبول نبود. مهمترین و احتمالا خلاقانهترین ویژگی بلاکچینها این است که آنها کار میکنند بدون اینکه توسط هیچ نیرو یا اتصالی به پروژه یا به خارج از آن کنترل شوند. بلاکچینها را میتوان به یکی از دو روش تغییر داد. برای درک دلیل آنها، مهم است که ابتدا بلاکچینها را به درستی درک کنید.

اگر پیشنهادی، حداقل 20٪ از آرای قاطع مشارکت کنندگان در را بدست آورد، پول تخصیص داده میشود و میتوان کار روی پروژه را ادامه داد. برای کسانی که همچنان به پشتیبانی از ادامه میدهند، هاردفورک یک راه آسان برای محافظت از سرمایه گذاران ثروتمند بود. اینها همچنان به نقشه راه اصلی متعهد هستند. به چشم انداز اصلی بلاکچین پایبند ماند. نگران نباشید اگر این موضوع فوق العاده پیچیده به نظر میرسد، واقعاً اینگونه نیست!

به نظر میرسید هر کسی که درباره اتریوم میداند میخواهد حق رای گیری در شبکه را بخرد. سپس به رای گیری گذاشته میشود. این روند سپس دو قسمتی شد. این روند تکرار شد تا اینکه در حدود یک سوم کل اتر ذخیره شده در قرارداد، به قرارداد “” هکر منتقل شد. این تفاوت اصلی بین دو روش به روزرسانی بلاکچین اتریوم (یا هر نوع دیگر) است. حال، بیایید سریعا برخی از مزایا و معایب اصلی اتریوم و اتریوم کلاسیک را به صورت موردی بیان کنیم.

در همین حال، افراد زیادی بودند که فقط میخواستند پول خود را پس بگیرند. برای یک هکر ریسک پذیر، پول خیلی زیادی بود! طبیعتا این ارز، یک سرمایه گذاری با ریسک بالا است اما برخی از طرفداران تأثیرگذار این پروژه افرادی مثل باری سیلبرت از هستند. هنگامی که اعضای اعلام شدند، قیمت اتریوم واقعاً بالا رفت. این ایده در میان اعضای جامعه اتریوم بسیار بحث برانگیز بود.

آخرین بروزرسانی در: