طول مطالعه: 4 دقیقه

او هنوز روزهای طلاق عاطفی را به یاد دارد. اصلا برای همین هم بود که مردم در ته بازی به خیابان ریختند و جشن گرفتند. او آمده تا دوباره خودی نشان دهد و تاج هم پس این پرواز از این همه فشار رهایی یابد. برای تاج البته مرد پرتغالی برگ برنده ای است که فارغ از همه این استدلال ها برایش سرمایه انسانی ایجاد می کند. سه ساعتی که باید کنار سرمربی پرتغالی می نشست اما از ترس جرات نگاه کردن به صورتش را نداشت.

قرعه کشی خودرو 25 تیر 1401
کارلوس کی روش که قبل از امضا پای اولین قرارداد مربیگری با ایران به برانکو برای مشورت زنگ زده بود ، احتمالا باورش نمی شد روزی به هیچ نامی در زندگی فوتبالی اش بیشتر از برانکو حساسیت داشته باشد. حتی بیشتر از فلورنتینو پرز که هر بار اسمش می آمد دشنامی نثارش می کرد و نفرینش می کرد برای سرنوشتی که در رئال برایش رقم زده بود! بدترین شکست تاریخ برابر ژاپن و یک همیشه بازنده برابر عراق جنگ زده!

خرید گیم تایم

برنامه ای که اگر به اشتباه مشترک نکونام، رضا حقیقی و علیرضا حقیقی منتهی نمی شد ما بازنده جدال با لیونل مسی نبودیم. آنها شبی به یادشان مانده که در باتلاق ساخته شده توسط ایران کی روش گیر افتاده بودند و به لطف تیزهوشی ذاتی ابر ستاره ای به نام لیونل مسی از مهلکه گریختند! یک روز برانکو دست به شکم بیرانوند می کشید و می گفت وقتی از اردوی تیم ملی می آید اضافه وزن پیدا می کند و فردایش کی روش کل بازیکنان پرسپولیس وهمه دستیاران ایرانی اش را از اردو کنار می گذاشت.

شبی که همان جا در مسکو گوشه ای از هتل نشسته بود و زیر چشمی از صندلی تک افتاده کنار آسانسور سرمربی را می دید که همه بزرگان فوتبال دنیا دورش بودند. آنها که خوب به یاد دارند آخرین شادی جمعی ملی ایرانیان را کارلوس کی روش پیش از همه این روزهای تلخ، رقم زد. دولت روزهای سختی را به خاطر فوتبال تجربه می کرد پس سیاست جذب مربی بزرگ خارجی در دستور کار قرار گرفت.

فارغ از همه تهمت ها درباره ناکامی در مصری که با او نایب قهرمان آفریقا شده یا کلمبیا که تجربه ای تلخ بود. درست مثل اتفاق بازی با اسپانیا یا پرتغال در جام جهانی 2018. بله بازیکنان ایران با جان و دل ، با تمام وجودشان برای نباختن جنگیدند. اطمینان به نتایج درخور را کی روش در دو جام جهانی قبلی نشان داده . آنها که مردی پرتغالی آن با مچ بند مزین به پرچم ایرانش ، آن مشت های گره کرده اش در لحظه پیروزی می پرستند.

با کی روش یک چیز را می شود تضمین کرد، بد نمی بازیم. کافی است خیلی اتفاقی اسم کی روش را با هر یک از اهالی فوتبال ایران با واژه دعوا سرچ کنید. پر از چالش ، پر از دعوا. و این دعوا پیش رفت و هر بار با یک برد ، یکی از دو طرف کفه ترازوی محبوبیتش پررنگ تر می شد. فرهاد عشوندی: کارلوس کی روش نه فقط نسخه شفا بخش مهدی تاج، ده ستاره اثرگذار تیم ملی و دوستان مشترک شاغل شان در دفتر رئیس جمهور است برای تیم ملی که بسیاری از نهادهای تصمیم ساز با او با دلی مطمئن تر به پا به قطر می گذارند.​​​&;​.

جایی که بعدها هر بار عباس ترابیان قصد طعنه به مرد پرتغالی را داشت در وصفش می گفت:«چنان از کم بودن امکانات ما می گوید که انگار خانه شان در پرتغال را ندیدم. برانکو اما آرام بود و در آرامش طعنه می زد، کی روش ولی طوفانی بود و آتشین. او سود را دوباره در هم مسیری با کی روش می بیند. این بار هم در این شرایط پر ریسک به نظر می رسد یک توافق بالادستی اتفاق افتاده است برای انتخاب گزینه مطمئن با همه ریسک هایش.

چند ماه بعد بازی با اندونزی رونمایی رسمی از کی روش شد.

مرد پرتغالی بازی ایران و روسیه را هم دیده بود . با کره بازی مهمی داشتیم. شب قبل از بازی با آرژانتین وقتی حمید درخشان ، حسن روشن و پرویز مظلومی با پوزخند از باخت تیم ملی با گلهای زیاد می گفتند ، او برای تیمش برنامه داشت. چند ماه بعد بازی با اندونزی رونمایی رسمی از کی روش شد. او آخرین تیر ترکشش را با کی روش انداخته .

مسکن ملی یزد
در اوج فشارهای افکار عمومی و پرونده های قضایی ، با کی روش صاحب هوادار شده . در آن سفر مترجمش هومن افاضلی سرمربی وقت تیم امید بود نامی که البته سال ها بعد نقشی کلیدی در شکل گیری دو قطبی بزرگ کی روش - برانکو داشت. این دو اما 9 سال پر فراز و نشیب را داشتند. از دروازه شان دفاع کردند اما طوری بودند که حس غرور سهم ملت باشد.

قرعه کشی ایران خودرو.com
از روزهایی که پرستیده می شد تا روزهای تلخ جدایی. زمان می خرد. جان سخت است و استاد عملیات روانی. روایتی که تا امروز سخت می شد درباره اش نوشت. عکاس ، خبرنگار ، آرین قاسمی که ترجمه می کرد و مدیر رسانه ای تیم ملی. چون او و دیگر آرژانتینی ها خوب یادشان بود که در بلوهوریزنته بر تیم ملی آرژانتین چه گذشت.چطور داور صرب پنالتی روی دژاگه را نگرفت و چه خوش شانس بودند که ضربه سر گوچی وارد دروازه شان نشد.

آخرین بروزرسانی در: