طول مطالعه: 4 دقیقه

قیمت اتریوم در زمان نگارش این تحلیل در محدوده 2865 دلار در حال معامله شدن می باشد. مجدداً اتریوم با واکنش شدید به محدوده مقاومت خود کاهش داشته و در زمان نگارش این تحلیل قیمت آن در محدوده 1050 دلار در حال معامله شدن میباشد. با توجه به کم شدن حجم معاملات در بازار شاهد بی تصمیمی معامله گران در بازار بوده ایم. در 24 ساعت گذشته با اینکه بیت کوین بیش از 3 درصد رشد قیمت داشت، اما اتریوم یک روند بسیار رنجی را در تایم فریم های پایین به ثبت رساند.

دلار به تومان
​​!

اتریوم روز گذشته با حمایتی که در محدوده 1075 الی 1050 دلار داشت، حرکت صعودی خود را ادامه داد و با شکست خط روند نزولی که برای نمودار اتریوم در تایم فریم 1 ساعته در نظر گرفته شده بود، به مقاومت های در نظر گرفته شده روی نمودار توسط اندیکاتور برخورد کرد و به این محدوده ها بعد از هر بار برخورد واکنش نشان داد. با کمک گرفتن از اندیکاتور می توان در تایید سطوح حمایت و مقاومت رسم شده استفاده کرد.

خرید گیم تایم Eu روی نمودار اتریوم در تایم فریم 4 ساعته واگرایی منفی توسط اندیکاتور شناسایی شده است. خط روند صعودی رسم شده روی نمودار در برخورد سوم با واکنش خوبی همراه بوده و تایید شده است، و همچنان می تواند به عنوان حمایت مورد استفاده قرار بگیرد. در غیر اینصورت و مشاهده واکنش منفی به مقاومت مورد نظر، کاهش قیمت می تواند تا حمایت 1520 الی 1500 دلار ادامه داشته باشد. در حال حاضر سطح 1500 دلار نزدیک ترین مقاومت به قیمت فعلی می باشد.

دامیننس اتریوم در محدوده حمایت رند 20 درصد در نوسان می باشد. فشار خرید و فروش در هر دو سمت این محدوده حمایت مقاومت بالا می باشد. محدوده های حمایت مقاومتی که برای اتریوم روی نمودار رسم شده بود، به خوبی عمل کرده و هر کدام با واکنش های خوبی همراه بوده است. بنابراین محدوده های سیو سود کوتاه مدت می باشد. فارغ از تمامی تلاشهای خریداران برای شکستن مقاومت های بیت کوین، خریداران اتریوم با قدرت، قیمت این ارز را زیر یک محدوده مقاومت حفظ کرده اند. ​​.

در تایم فریم 1 ساعته می توان برای اتریوم یک الگوی مثلث یا پرچم صعودی در نظر گرفت. نظر بإحتقار · نقض · اما از نظر تکنیکالی دو تا محدوده مهم برای اتریوم میشه درنظر گرفت. به طور کلی به دلیل شیب بالایی که در روند نزولی مشاهده می شود، پتانسیل برخورد قیمت با محدوده 1350 الی 1300 دلار برای اتریوم وجود دارد. دامیننس اتریوم با شکست حمایت محدوده 19.70 الی 19.60 دلار، کف کانال صعودی را نیز شکسته است.

قدرت فروشندگان موجب شکسته شدن حمایت 2000 دلار نیز شد. رمز ارز اتریوم در روز گذشته واکنش خوبی به حمایت کانال 2700 دلار نشان داد. در صورت شکست این خط روند امکان رشد بیشتر این شاخص تا محدوده 18.80 درصد فراهم خواهد شد. اما در صورتی که این مقاومت پر قدرت شکسته شود، اتریوم می تواند تا محدوده 1300 دلار به رشد خود ادامه بدهد. خط روند نزولی این شاخص همچنان به عنوان مقاومت عمل میکند و در صورتی که این مقاومت به سمت بالا شکسته شود، هدف اول شاخص در محدوده 16.50 درصد و هدف دوم آن در محدوده 17 درصد رویت خواهد شد.

رونمایی آیفون با آهنگ ایرانی اما در صورتی که این مقاومت نیز پر قدرت به سمت بالا شکسته شود، احتمال شکست مقاومت فعلی اتریوم افزایش پیدا میکند. برای امروز محدوده مبنای اتریوم قیمت 1100 دلار را نشان می دهد و تا زمانی که قیمت بالای این محدوده باشد حرکت صعودی می تواند ادامه پیدا کند. در حال حاضر سطح حمایت 1150 دلار می تواند محدوده مبنای حرکت اتریوم برای امروز باشد. در حال حاضر نیز شاخص زیر این محدوده رنج شده است، و برای امروز می تواند یک اصلاح نیز داشته باشد.

دامیننس اتریوم هنوز زیر سطح مقاومت اصلی خود در محدوده 19.30 الی 19.70 درصد قرار دارد، و امکان کاهش تا حمایت 19 درصد نیز ممکن می باشد. دامیننس اتریوم بین محدوده حمایت 15.70 الی 15.50 درصد تا مقاومت 16.20 الی 16.50 درصد می تواند شروع بع رنج زدن کند، و تا زمانی که حمایت این شاخص حفظ شود، روند در تایم 1 ساعته نیز نزولی نخواهد شد. و مقاومت دوم در محدوده 2000 الی 2030 دلار می باشد. دامیننس اتریوم نیز در وضعیت مشابه روز گذشته است و همچنان بین محدوده مقاومت 19.5 و حمایت 19 درصد می تواند به روند رنج خود ادامه دهد.

روز گذشته اتریوم یک روند کاملا رنج را پشت سر گذاشت، و دامنه نوسان این ارز بین قیمت 1560 دلار تا 1540 دلار بود. در صورتی که این حمایت حفظ شود، انتظار می رود که شاهد ادامه رشد قیمت اتریوم و حرکت به سمت مقاومت بعدی 3150 دلار باشیم. همچنان جهت حرکت روند به سمت مقاومت ها می باشد. خروج از روند رنج به شرط شکست پر قدرت یکی از محدوده ها به همراه حجم معاملات بالا می باشد.

البته به دلیل واکنش شدیدی که اتریوم به مقاومت 1600 دلار نشان داده است، و همچنین برخورد شاخص کل به مقاومت مهم و دامیننس تتر به حمایت مهم، احتمال رنج شدن قیمت وجود دارد. روز گذشته اتریوم یک روند کاملا رنج را در پیش گرفته بود. بنابراین در صورتی که حمایت فعلی در محدوده 1650 دلار از دست برود، می توان انتظار داشت که قیمت به سمت محدوده 1550 دلار برگشت داشته باشد. اما همانطور که روی نمودار مشخص شده محدوده مقاومت اصلی در قیمت 1650 دلار می باشد.

آخرین بروزرسانی در: