طول مطالعه: 4 دقیقه

اتریوم در روز گذشته مانند بیت کوین روند رنجی داشت، و مجددا زیر مقاومت 1700 دلار برگشت. اتریوم در 24 ساعت گذشته با فشار فروش بالایی که داشت، به محدوده حمایت خود در قیمت 1900 دلار واکنش نشان نداد. محدوده حمایت مهمی که برای این ارز در نظر گرفته شده است در قیمت 1750 الی 1780 دلار قرار گرفته است، و با توجه به اینکه این حمایت در کف کانال 4 ساعته صعودی قرار دارد، می توانیم انتظار واکنش خوبی داشته باشیم. ​.

واردات خودرو 1401

اما حمایت مهمی که در محدوده 1655 الی 1685 دلار دارد مانع از ریزش قیمت شده است. اتریوم در بازه زمانی 4 ساعته داخل یک الگوی مثلث قرار گرفته است، و با توجه به رنج بودن روند، پتانسیل شکست الگو از هر طرف وجود دارد، که با توجه به کانتکس نزولی روند، احتمال شکسته شدن حمایت وجود دارد. دامیننس اتریوم بعد از واکنشی که به محدوده مقاومت 21 درصد نشان داد، وارد یک روند رنج در تایم فریم روزانه شده است.

اما برای کوتاه مدت در صورتی که کف کانالن نزولی سوم شکسته نشود، انتظار می رود که قیمت بعد از خروج از کانال نزولی سوم، ادامه نوسانات آن در کانال نزولی دوم به ثبت برسد. در صورت شکست این ترند لاین، انتظار می رود که برگشت مجدد به سمت حمایت های 2800 الی 2700 دلار را شاهد باشیم. البته توقف قیمت در چند ساعت روی این محدوده را شاهد بودیم، اما شکست کامل این حمایت موجب شده است، تا اتریوم به حمایت های پایین تری برگشت داشته باشد.

خط روند صعودی کوتاه مدت اتریوم تا زمانی که پر قدرت به سمت پایین شکسته نشود، جهت حرکت قیمت صعودی خواهد بود. اندیکاتور پیوت پوینت نشان می دهد که اتریوم با برخورد دقیق به مقاومت واکنش شدیدی نشان داده است، و یک برگشت قوی که نشانه ورود قیمت به روند رنج می باشد را روی نمودار ثبت کرده است. که در صورت ادامه ریزش ها می تواند با واکنش شدیدی همراه باشد.

بنابراین در صورتی که باز هم حرکت صعودی مشاهده شود، با احتمال بالایی پولبک خواهد بود، و می تواند ناحیه فروش مناسبی در محدوده 1750 دلار باشد. اما برخوردی که به این سطح شاهد هستیم، شیب بالایی دارد و برای اینکه قیمت اتریوم مجددا اهداف بالاتر را ببیند، ترند لاین نزولی باید به سمت بالا شکسته شود و یا اینکه افزایش قیمت بالای مقاومت 2500 دلار داشته باشیم و سپس در برگشت بعدی در صورت مشاهده نشانه های حمایت انتظار مثبتی از این ارز داریم.

اتریوم در 24 ساعت گذشته با افزایش فشار فروش از محدوده 1100 دلار حرکت نزولی آن ادامه پیدا کرد و قیمت این ارز تا عدد رند حمایتی 1000 دلار ریزش داشت. قیمت این ارز تا محدوده مقاومت 1950 دلار پیش رفت، اما برگشت قیمت سریعی را برای آن شاهد بودیم. در حال حاضر نزدیک ترین حمایت اتریوم محدوده 1700 الی 1780 و نزدیک ترین مقاومت نیز در محدوده 1900 دلار قرا دارد، که ادامه نوسانت این ارز بین این دو محدوده می تواند به ثبت برسد.

همچنین با توجه به اینکه هنوز در تایم فریم 1 ساعته روند صعودی نشده است، با این حال انتظار می رود که اتریوم روند رنجی را با شروع هفته ادامه دهد. توجه داشته باشید که هنوز کف موج صعودی قبلی در تایم فریم 1 ساعته شکسته نشده است. این شاخص در تایم فریم 4 ساعته روند رنجی دارد، که تا زمان افزایش حجم معاملات در بازار می تواند داخل این روند رنج باقی بماند.

همان طور که انتظار می رفت، با توجه به نزولی بودن مومنتوم اصلی، پتانسیل یک برگشت دیگر به سطوح حمایت وجود دارد. اتریوم در 24 ساعت گذشته مطابق انتظاری که داشتیم تا محدوده 1500 دلار پیش رفت، و به دلیل اخباری که از سوی فدرال رزرو منتشر شد، و در تمام بازار تاثیر مثبت گذاشت، با واکنش مثبتی همراه بود. با توجه به سیو سود برخی از خریداران در ساعات گذشته، انتظار روند رنج افزایش پیدا کرده است. ᠎&;​.

حذف کنکور فنی حرفه ای ۱۴۰۱
نکته مثبتی که در نمودار وجود دارد، این است که قیمت در نیمه بالای کانال نزولی قرار گرفته است و در صورت حفظ حمایت 3000 دلار، پتانسیل خروج از کانال نزولی و شکست مقاومت 3150 دلار در روزهای آینده وجود دارد. برای امروز محدوده مبنای اتریوم قیمت 1100 دلار را نشان می دهد و تا زمانی که قیمت بالای این محدوده باشد حرکت صعودی می تواند ادامه پیدا کند. اتریوم در 24 ساعت گذشته با رشد 1.66 درصد به مقاومت محدوده 2950 الی 3000 دلار برخورد کرد و به این محدوده واکنش منفی نشان داده است.

خرید گیم تایم 90 روزه همچین یک خط روند صعودی نیز برای اتریوم در نظر گرفته شده است، و تا زمانی که این خط روند حفظ شود، پتانسیل رشد قیمت تا محدوده مقاومت 1650 و 1700 دلار فراهم خواهد شد. در 24 ساعت گذشته اتریوم با رشد 14 درصدی به قیمت 1155 دلار برخورد کرد، و به این ناحیه واکنش نشان داد. این حمایت در گذشته پر قدرت شکسته شده، و حمایت معتبری می باشد. در غیر اینصورت ادامه حرکت های نزولی را می توان انتظار داشت، و احتمال شکسته شدن حمایت نیز وجود خواهد داشت.

آخرین بروزرسانی در: